allegro-pakiet-powitalny

 

Panika wywołana koronawirusem sprawiła, że sektor e-commerce zanotował spory wzrost. Firmy dynamicznie próbują reagować na zaistniałą sytuację. Nie sposób przejść obojętnie obok pakietu promocji przygotowanego przez Allegro dla firm, które założą swoje pierwsze konto firmowe na platformie

Pakiet Powitalny — taką nazwę nosi promocja skierowana do firm, które zdecydują się na założenie swojego pierwszego konta firmowego na Allegro w dniach od 1 do 30 kwietnia.

 

Prowizja okrągłe ZERO %

 

Elementem zestawu promocyjnego od Allegro, który wysuwa się na pierwszy plan, jest zniesienie prowizji od sprzedanych produktów przez okres 4 miesięcy — do 31 lipca.

Trzeba pamiętać, że promocja ta odnosi się tylko i wyłącznie do ofert niewyróżnionych.

Trzeba również spełnić 2 następujące warunki:

  • Nasza firma nigdy wcześniej nie maila w serwisie swojego konta;
  • Założymy konto do 30 kwietnia;

#WAŻNE

Jeżeli chodzi o aukcje wyróżnione, Allegro zaproponowało użytkownikom zniżkę wynoszącą 50% na prowizję, która jest pobierana dodatkowo od ofert wyróżnionych.

Co to oznacza w praktyce?

W sytuacji, gdy sprzedajemy produkt za 100zł, od którego jest pobierana standardowa prowizja w wysokości 10%, to Allegro obniża wysokość dodatkowej prowizji — tej zarezerwowanej dla aukcji wyróżnionych — o 50%. W rzeczywistości, zamiast płacić 15 zł prowizji, płacimy 12,5 zł — Czy jest to atrakcyjna oferta? Nieszczególnie.

 

Wydłużony okres płatności dla małych firm

 

Allegro zdecydowało się odciążyć najmniejsze firmy, wydłużając okres wszelkich płatności związanych z działalnością (prowizje, opłaty za promocje) z 15 do 60 dni.

Ze wsparcia mogą skorzystać te firmy, których obroty w ostatnich 3 miesiącach nie przekroczyły kwoty 50 000 zł. Wydłużenie płatności dotyczy okresów od 1 do 31 marca a także od 1 do 30 kwietnia.

Nie trzeba składać wniosku — promocja działa automatycznie.

 

Pożyczka dla jednoosobowych działalności gospodarczych

 

Allegro z myślą o najmniejszych firmach zdecydowało się przygotować ofertę pożyczek niskooprocentowanych dla JDG.

Z pożyczki mogą skorzystać osoby, które mają konto firma na jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Polsce. Konto jest założone nie później niż 1 stycznia 2019 roku.

Jak podkreśla samo Allegro — oferta jest wolna od niepotrzebnej biurokracji, a załatwienie minimalnych formalności odbywa się online.

Firmy mogą liczyć na kwoty do 150 000 zł.

 

Rezygnacja z zapowiadanych podwyżek opłat

 

Spore emocje wywołała zapowiedziana kilka miesięcy temu zmiana wysokości i systemu prowizji od sprzedaży. Allegro mając na względzie burzliwą sytuację na rynku, zdecydowało się zmiany przesunąć w czasie o jeden miesiąc.

Jak można zauważyć — największym beneficjentem kwietniowych promocji i pomocy ze strony Allegro, są osoby, które dopiero rozpoczynają swoją działalność na portalu. Zwolnienie z opłat prowizji to poważny dopalacz na początkowym etapie obecności na portalu.

Więcej szczegółów na temat kwietniowych promocji od Allegro pod linkiem.