praca-zdalna-pomysly

 

Zamieszanie związane z koronawirusem zmieniło niemal każdy obszar naszej codzienności. Wiele osób dostrzegło liczne zalety pracy zdalnej. Spora część z nich zastanawia się nad własnym biznesem — poniżej pokazujemy, 10 wartych uwagi pomysłów na pracę z domu.

W pierwszej kolejności skupimy się na tych pomysłach, które nie wymagają inwestycji, lub koszt ewentualnej inwestycji jest nieduży.

 

1. Sklep internetowy + Dropshipping

 

Sklep internetowy może być sposobem na pracę bez wychodzenia z domu, pod warunkiem, że przeznaczymy w domu pewną część na magazyn. Choć trzeba zaznaczyć, że nie zawsze jest to konieczne — możemy prowadzić działalność w ramach dropshippingu. 

Dropshipping to specyficzna forma handlu internetowego, w której możemy handlować towarem bez wcześniejszego kupowania go w hurtowni. Jak to możliwe? 

Dropshipping zakłada, że towar, którym handlujemy, znajduje się w hurtowni(nie płacimy za niego!). W momencie, gdy ktoś dokona zakupu w naszym sklepie, wtedy przekazujemy zamówienie do hurtowni, która wysyła towar do naszego klienta. Następnie my rozliczamy się z hurtownią.

Zaletą dropshippingu jest brak konieczności ponoszenia inwestycji na starcie. Przede wszystkim jest to biznes, który możemy wykonywać bez wychodzenia z domu. Jakie są minusy? Duża konkurencja, ale wiedząc, jak negocjować z hurtowniami jesteśmy w stanie skutecznie rozwinąć biznes oparty na handlu internetowym.

[banner id=”28111″]

 

2. Handel na Allegro (Być może niedługo również na Amazonie)

 

Handel na platformach aukcyjnych to bez wątpienia sprawdzony sposób na zarabianie bez wychodzenia z domu. Najpopularniejszą platformą jest Allegro i to najlepsze miejsce, aby rozpocząć przygodę z branżą e-commerce. Co więcej, na Allegro można sprzedawać w dropshippingu. 

Jeżeli chodzi o sprzedaż na platformach internetowych, wiele osób wiąże duże nadzieje z planowanym wejściem do Polski Amazona. Otworzy to ogromne perspektywy dla wszystkich sprzedawców — Warto bacznie nasłuchiwać aktualności ze świata biznesu. 

 

3. Prowadzenie blogów

 

Jeśli sądzimy, że mamy w sobie talent literacki i chcielibyśmy sprawdzić, czy pisanie pozwoli nam zarobić na życie, to warto spróbować swoich sił jako zawodowy bloger.

Wiele osób zadaje sobie pytanie: “Jak niby można zarabiać na blogu?”

Źródeł zarobkowania jest kilka, poniżej te najpopularniejsze:

  • Udostępnianie przestrzeni reklamowej firmom na stronie bloga; 
  • Publikacja artykułów sponsorowanych innych firm na naszym blogu;
  • Sprzedaż swoich produktów, lub usług na blogu;
  • Prowadzenie marketingu afiliacyjnego (W dalszej części artykułu będzie więcej na ten temat);

Łatwo zauważyć, że nie jest to lekki kawałek chleba. Aby zarobić na życie prowadzeniem blogów, trzeba być naprawdę dobrym, a i tak może się okazać, że nie będzie to źródło zarobkowania, które pozwoli nam godnie żyć.

 

4. Copywriting

 

Kolejnym obszarem ściśle związanym z pisaniem jest copywriting. Zawód cieszący się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Czym zajmuje się copywriter? Odpowiadając w skrócie: osoba ta tworzy treści, których celem jest sprzedaż, tj. teksty reklam, hasła marketingowe, artykuły SEO i ogólnie szeroko pojętą treść, którą można spotkać dzisiaj w internecie.

Warunkiem sukcesu w tej branży — podobnie jak przy prowadzeniu blogów — jest wysoko rozwinięty warsztat literacki. Działalność w tej branży staje się coraz mniej opłacalna. Powód? Duża konkurencja, niewdzięczne stawki. Ogromnym plusem jest oczywiście możliwość wykonywania tego zawodu zdalnie.

 

5. Prowadzenie komunikacji firm w mediach społecznościowych

 

Zarządzanie mediami społecznościowymi musiało znaleźć się na liście pomysłów na biznes z domu. W końcu social media są wszechobecne. Niemal każdy z nich korzysta, również firmy.

Jeśli czujemy, że mamy smykałkę do marketingu, możemy z pewnością spróbować swoich siły w prowadzeniu profili firmowych w mediach społecznościowych. Niestety obecnie sporo firm woli mieć wewnątrz swojego zespołu osobę odpowiedzialną za komunikację w mediach społecznościowych, a to sprawia, że znalezienie pracy jako niezależny specjalista ds. mediów społecznościowych.

 

6. Tworzenie stron internetowych

 

Praca jako freelancer – web developer (Tak brzmi nazwa profesji zajmującej się tworzeniem stron) może być dochodowym źródłem zarobkowania. Niemal większość obszarów naszego życia przeniosła się do internetu. To sprawia, że na rynku jest duże zapotrzebowanie na nowe strony internetowe.

Niestety w tej branży panuje spora konkurencja. Często zleceniobiorcy konkurują ceną, a to sprawia, że jeśli nie umiemy skutecznie negocjować stawek, będziemy pracować za marne pieniądze.

Minusem tego zawodu jest oczywiście konieczność przyswojenia sporej dawki wiedzy technicznej, łącznie z nauką programowania — przynajmniej w podstawowym zakresie.

 

7. Grafika komputerowa

 

Grafik freelancer siedzący z komputerem w kawiarni to bardzo częsty obraz, który mamy przed oczami, wyobrażając sobie osobę pracującą zdalnie. Grafika komputerowa to kolejny dobry pomysł na pracę zdalną.

Czy jednak każdy może być grafikiem komputerowym? Jest to z pewnością zajęcie, które wymaga posiadania zmysłu estetycznego. Co więcej, grafikiem, podobnie jak programistą, nie staje się z dnia na dzień. Trzeba się sporo nauczyć, nim będziemy mogli wykonywać zlecenia dla naszych klientów.

 

8. Kanał na Youtube

 

youtube-praca-zdalna

YouTube w 2020 roku wielu osobom w pełni zastąpił tradycyjną telewizję. Jeśli mamy jakieś pasje, umiejętności, którymi warto się podzielić, powinniśmy rozważyć ewentualną możliwość prowadzenia swojego kanału. 

Niestety podobnie jak w przypadku blogów, tak tutaj musimy sporo włożyć pracy w promocję swojego kanału. Co najważniejsze, musimy tworzyć treści, których użytkownicy szukają. Wtedy liczba osób odwiedzających nasz kanał będzie rosła, a to pozwoli nam zarabiać pieniądze z reklam na naszym kanale. Jak również pozwoli nawiązywać współpracę w ramach marketingu afiliacyjnego.

 

9. Wirtualna asystentka

 

Wraz z rozwojem internetu stanowisko to stało się niemal wszechobecne. Jakie są obowiązki wirtualnych asystentek? Dokładnie takie, jak obowiązki asystentek w w świecie offline, jednak tutaj praca wykonywana jest przez internet.

Czy warto? Z pewnością, jeśli zależy nam na stabilnej pracy. Jednak pamiętać trzeba, że to zajęcie nigdy nie przyniesie nam raczej dużych pieniędzy.

 

10. Nauczanie przez internet

 

Jeśli mamy określoną wiedzę, której chcą uczyć się ludzie w internecie, z pewnością możemy spróbować sił jako korepetytor online. Może praca ta nie znajdzie się wysoko na liście “Najbardziej dochodowe pomysły na biznes z domu”, ale z pewnością można zarobić na tyle, by czuć się finansowo usatysfakcjonowanym.

 

11. Marketing afiliacyjny

 

Doskonały sposób na pracę zdalną, która przynosi spore zyski. Niestety nie jest to zajęcie dla każdego. Istotą marketingu afiliacyjnego jest reklamowanie przez nas usług, produktów innej firmy, osoby, dzięki czemu my sami zarabiamy określony procent z sumy sprzedaży.

Jak można się domyślić, jest to dla nas dobre zajęcie, gdy sami jesteśmy twórcami, lub prowadzimy działalność, która wiąże się z odwiedzeniem naszej strony w internecie przez potencjalnych klientów — bo aby ktoś mógł kupić na naszej stronie produkt/usługę firmy, z którą współpracujemy, sami musimy ściągać użytkowników na naszą stronę. 

 

Wymienione powyżej pomysły na pracę z domu to zaledwie część z długiej listy, jednak te w naszym odczuciu są dobrym sposobem, aby pracować zdalnie. Warto szczegółowo przemyśleć, co da nam największe perspektywy zarobku, jak również, w czym czujemy się pewnie, tak aby praca oprócz tego, że będzie źródłem zarobku, to będzie sprawiać nam przyjemność.

My sami — na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia — uważamy, że założenie własnego sklepu internetowego to biznes, który da w perspektywie czasu najlepsze zarobki.

Poniższe przykłady członków społeczności Sekretów Handlu są najlepszym tego dowodem. Spójrz… 

Wynik Pauliny w sierpniu:

Wynik Kasi w lipcu:

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie rozpocząć sprzedaż przez internet bez inwestowania dużych pieniędzy na starcie, weź udział w bezpłatnym szkoleniu online, na którym pokażemy, jak to zrobić, unikając częstych błędów.

ZAPISZ SIĘ