Jak sprzedawać na w dropshippingu

Dropshipping na Allegro

Sprzedawanie w dropshippingu na Allegro jest wyjątkowo proste. Dropshipping daje nam możliwość sprzedawania produktów bez konieczności inwestowania w nie, z góry. Nie musimy mieć własnego magazynu, a towar wysyłany jest przez hurtownię. Na początku musimy więc wybrać odpowiednią hurtownię współpracującą w dropshippingu, a następnie wystawić jej produkty na Allegro.

Dropshipping i Allegro to idealne połączenie. To jeden z najprostszych sposobów na rozpoczęcie swojej przygody ze sprzedażą na Allegro, z handlem w Internecie w ogóle.

 

[banner id=”28111″]

 

Dropshipping umożliwia nam sprzedaż towarów zanim dokonamy ich zakupu w hurtowni.
Jest modelem, w którym to hurtownia przechowuje i wysyła produkty do naszego klienta, a my obsługujemy zamówienia np. z Allegro.

Allegro miewa swoich przeciwników, trudno jednak będzie zaprzeczyć temu, że dla Polaków Allegro to synonim zakupów internetowych. Serwis ten jest tak głęboko zakorzeniony w naszej współczesnej kulturze, że w tegorocznych badaniach Gemius na temat e-commerce, został wskazany spontanicznie przez aż 80% badanych.
Dropshipping Allegro
Wynik: spośród 1643 osób, które miały wymienić 3 nazwy serwisów związanych z zakupami w Internecie, które pierwsze przychodzą im na myśl.

Ponadto serwis ten jest odwiedzany przez około 200 milionów osób miesięcznie, co stawia go na 5 miejscu najpopularniejszych serwisów internetowych w Polsce.

Popularność AllegroAllegro 5 najpopularniejsza strona w Polsce
Dane uzyskane z pomocą wtyczki SimilarWeb.

Cały rynek e-commerce rozwija się szalenie szybko na całym świecie, a w Polsce odnotowuje przyrost na poziomie 16% rocznie

Allegro to największy portal handlowy w polskim Internecie, który ciągle rośnie!

Połączenie dropshippingu ze sprzedażą na Allegro daje nam więc, łatwą możliwość wejścia w największy rynek handlu internetowego w naszym kraju. 

Dropshipping na Allegro, ile można zarobić? Opłaca się?

 

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile wynosi zarobek sprzedając na Allegro w dropshippingu. Rolę odgrywa tutaj zbyt duża liczba czynników, o których pisałem również w tym artykule.

Najważniejszym czynnikiem jest marża.

Allegro pobiera prowizję od 6 do nawet 15% za sprzedaż, z dołu, to znaczy po tym jak ktoś dokona u nas zakupu. Dokładny cennik znajdziecie tutaj.

Nasza marża, po odjęciu marży Allegro powinna wynosić przynajmniej 15%, żeby w ogóle opłacało się bawić w sprzedaż na Allegro. W końcu nie chcemy zarabiać na jednym zamówieniu 2 zł, czy co gorsza, być stratnymi. 

Allegro sporządziło kalkulator opłat, w którym po wprowadzeniu odpowiednich danych, obliczane są wszystkie koszta wystawienia aukcji.

Przykład: Sprzedałeś 2 sztuki pieluch po 60 zł. Prowizja w kategorii “Pieluszki i chusteczki” w momencie sprzedaży wynosiła 10%. Zapłacisz (10% x 60 zł) x 2 czyli 12 zł.

Prowizja naliczana jest od ceny zakupu bez kosztów transportu!

Warto nadmienić, że niedawno Allegro zniosło opłaty za wystawianie aukcji w większości kategorii. O wyjątkach przeczytacie w cenniku Allegro.

Wielu ludzi zatrzymuje się tutaj – “Allegro pobiera za duże prowizje!”. Prowizje w niektórych kategoriach są faktycznie niemałe, nie wynikają one jednak z niczego. Allegro zapewnia nam platformę odwiedzaną 200 milionów razy w ciągu miesiąca. Allegro daje nam więc ruch, a my płacimy za to prowizją od sprzedaży.

Jeśli kogoś nadal zraża myśl o tym, by część swoich zarobków oddawać tej platformie to polecam zadać sobie pytanie “Czy lepiej nie mieć pieniędzy, czy mieć pieniądze, ale część z nich komuś oddać?”.

Oprócz marży liczy się również nasze zaangażowanie – czy aukcje są dopieszczone? Czy wyróżniamy się zdjęciem, tytułem, czy opisem na tle konkurencji? O poradach na zwiększenie sprzedaży przeczytacie niżej.

Teraz, kilka zdjęć uczestników naszego kursu ASS.

Ile można zarobić sprzedając na Allegro?  Zarobki na Allegro

Sprzedaż na Allegro a kasa fiskalna

Sprzedając na Allegro w dropshippingu nie potrzebujesz kasy fiskalnej.
Obowiązek posiadania kasy fiskalnej występuje w momencie zawierania transakcji gotówkowych lub gdy klient płaci kartą w Twoim terminalu płatniczym.

Istnieją jednak pewne wyjątki, jeśli sprzedajemy m.in:

 • Akcesoria fotograficzne
 • Sprzęt radiowy
 • Sprzęt telewizyjny
 • Perfumy i wody perfumowane

  to mamy obowiązek wystawienia paragonu.

Dropshipping na Allegro – czy to legalne?

Tak, dropshipping na Allegro jest legalny. Na potwierdzenie, odpowiedź oficjalnej strony Allegro na Facebooku:

Czy dropshipping na Allegro jest legalny?

Pamiętaj! Niezależnie od modelu sprzedaży, musimy naszym klientom zapewnić następujące prawa:

 • 14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny
 • 12 miesięcy na zwrot towaru, jeśli sprzedawca nie poinformował o możliwości zwrotu
 • 2 lata na reklamację towaru
 • Jeśli kupujący złoży reklamację towaru w ciągu 12 miesięcy od zakupu, automatycznie zakłada się, że rzecz była wadliwa w chwili jej wydania

Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

Krok 1 – Konto na Allegro

Na początek warto założyć konto firmowe na Allegro.

Na Allegro sprzedawać możemy bez posiadania firmy. Zwłaszcza jeśli sprzedać chcemy pojedyncze przedmioty z naszej garderoby. W dodatku od 2018 roku możemy prowadzić tzw. działalność nierejestrowaną. Więcej o tym możesz przeczytać w moim wpisie o dropshippingu.

Nie jest to jednak optymalne rozwiązanie. Firma pozawala nam nawiązać współpracę z większą liczbą hurtowni i dostawców, a ponadto wzrasta zaufanie kupujących – w końcu nasze dane są wtedy jawne.

Konto firmowe pozwala nam m.in na umieszczenie większej liczby zdjęć produktu, czy dostanie statusu Super Sprzedawcy.

Zakłada się je w następujący sposób:

 1. Na stronie allegro, naciśnij Moje Allegro i wybierz Załóż Konto
  Jak sprzedawać na Allegro z firmą
 2. Wybierz typ konta firma
  Konto firmowe na Allegro
 3. Wprowadź odpowiednie dane, takie jak adres firmy, czy jej NIP
 4. Powinniśmy dostać na maila link aktywacyjny do naszego konta
 5. Następnie musimy wykonać przelew w wysokości 1,01 zł z naszego konta firmowego (w przypadku spółki), lub osobistego (w przypadku działalności gospodarczej). Bez obaw przelew zostanie zwrócony po weryfikacji.
 6. W nielicznych przypadkach Allegro prosi dodatkowo o przesłanie skanu dokumentów potwierdzających to, że my jesteśmy właścicielami danej firmy.

  Voilà! Nasze konto firmowe jest już założone.

Allegro przygotowało specjalną ofertę dla nowych firm, w skład której wchodzą: 

Allegro pakiet dla nowych firm

Więcej o całym pakiecie można przeczytać na tej stronie.

Krok 2 – Hurtownia

Kolejnym krokiem jest wybranie hurtowni dropshipping, z którą chcemy współpracować. Takich hurtowni w Polsce jest bardzo dużo.
Na szczęście przygotowaliśmy dla Was listę takich hurtowni: https://sekretyhandlu.pl/lista-hurtowni/

Na stronie hurtowni należy założyć konto firmowe, wpisując dane naszej firmy. Kiedy nasze konto zostanie aktywowane, będziemy mogli składać zamówienia.

Krok 3 – Oprogramowanie (opcjonalnie)

Chcemy wystawić kilkaset przedmiotów na Allegro. Robiąc to ręcznie zajmie nam to kilka dni. Dlatego warto skorzystać z oprogramowania, które ułatwia i automatyzuje ten proces.

BaseLinker, RedCart i SkyShop to 3 najpopularniejsze rozwiązania. Porównajcie ich funkcjonalności i zdecydujcie sami.

Oprócz wystawiania aukcji na Allegro powyższe serwisy służą przede wszystkim do obsługi zamówień. Umożliwiają automatyzację tego procesu, zbierają dane na temat naszych obrotów, czy ilości zamówień.

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? 5 porad

Konkurencja na Allegro jest ogromna, dlatego postaraj się:

  1. Dobrać odpowiednie produkty do danego sezonu

   Na Allegro są kategorie, które odnotowują cyklicznie wzrosty w sprzedaży. W obrębie nich z kolei konkretne produkty sprzedają się lepiej od innych. Danych na ten temat dostarczy nam strona TradeWatch (by uzyskać dostęp do pełnych raportów, konieczne jest wykupienie konta).
  2. Testować!

   Działając w droppshippingu masz dostęp do ogromnej bazy produktów. Testuj więc, dopóki nie znajdziesz swojej perełki.

   Ponadto wystawiaj różne warianty aukcji tego samego produktu, zmieniając tytuł, czy miniaturkę.
  3. Wyróżniać odpowiednie aukcje, lub skorzystać z Allegro Ads (dla bardziej zaawansowanych)

   Wyróżnienie aukcji potrafi znacznie zwiększyć sprzedaż. Kosztuje ono 19 zł za 10 dni, plus dodatkowe 40% lub 50% z prowizji danej kategorii. Nasza oferta będzie się wtedy pojawiała wyżej, pod listą promowanych ofert.

   Wyróżnianie aukcji Allegro
  4. Zadbać o odpowiednie zdjęcie i unikatowy tytuł

   Często zaniedbywane przez tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z dropshippingiem na Allegro. Nie wystarczy masowo wystawić 5000 niedopracowanych aukcji.

   Zdecydowanie lepsze jest wystawianie 100 aukcji, ale dopracowanych, pod względem opisu, tytułu i zdjęcia.Przez „dopracowane” mam na myśli – wyróżniające się zdjęcie (najlepiej swoje własne), wyróżniający się, dobry tytuł i własny, wyczerpujący opis danego produktu.
  5. Znaleźć unikatowy produkt, którego nikt lub prawie nikt nie sprzedaje Sprzedając unikatowy produkt, możesz sobie pozwolić na większą marżę. Poza tym, im bardziej unikalny produkt, tym mniejsza konkurencja, więc tym wyżej będziesz pozycjonowany.

[banner id=”28111″]