Co sprzedawać w Internecie

Co sprzedawać w Internecie w 2021?

Najprostszym i podstawowym rozwiązaniem jest zwrócenie uwagi na okoliczności zewnętrzne. Ale z wyprzedzeniem! Przykładowo: Nie zawsze zima jest odpowiednim czasem do sprzedaży nart. Przekonaj się dlaczego!

Co sprzedawać na Allegro?

Przede wszystkim nie zawsze warto sprzedawać najpopularniejsze produkty. Jak to możliwe? Zapytaliśmy o to praktyka, działającego od lat w handlu online.

Jeżeli zaczniesz sprzedawać produkty, które dzisiaj się bardzo dobrze sprzedają, to są duże szanse, że nie zdążysz załapać się na aktualny sezon. Nie zdążysz rozpędzić swoich aukcji, a czas, żeby wejść na samą górę po prostu minie – tłumaczy Kamil Zawistowski, wieloletni e-handlowiec.

Dlatego tak ważne jest ustalanie swoich aukcji z wyprzedzeniem. Jednocześnie istotne jest, aby kupować towar „szeroko”, uwzględniając produkty nie tylko sezonowe, ale również całoroczne. Możesz jednak zdecydować się tylko na jedną z tych możliwości.

To jaką metodę wybierzesz, zależy już tak naprawdę tylko od ustalonego przez Ciebie tempa rozwoju swoich aukcji – jeżeli wolisz działać spokojnie, najlepszym wyborem mogą okazać się właśnie produkty całoroczne.

 

[banner id=”28111″]

 

Jakie produkty sprzedawać w Internecie? Towary sezonowe i całoroczne

Jeżeli zastanawiasz się jakie produkty wybrać, żeby podkręcić tempo swojej sprzedaży, najlepiej zdecydować się na… Wszystkie jednocześnie! Wbrew pozorom jest to rozwiązanie sprawdzone i chętnie wykorzystywane przez e-handlowców.

Można je zobrazować w pewien nieco prześmiewczy sposób. Oto krótki przykład: Matka miała dwóch synów. Jeden sprzedawał okulary przeciwsłoneczne, drugi parasole. Gdy jeden nie zarabiał, drugi przynosił odpowiedni dochód. Matka ubolewała nad stratą u jednego dziecka zamiast zauważyć, że tak naprawdę może cieszyć się nieustannym zarobkiem.

Nie ma więc powodu, żeby się ograniczać. Ani tym bardziej walczyć z trendami. Ponadto zwróć uwagę:

  • Jakie czekają nas wydarzenia? Np. czy zbliżają się święta lub wyprzedaże?
  • Czy za oknem jest ciepło, czy wprost przeciwnie?
  • Jaką mamy porę roku?

I na tej podstawie dobierz produkty sezonowe, jednocześnie zaopatrując się w całoroczne.

Posłuchaj więcej w nowym odcinku Akademii Wiedzy na YouTube.