Co to jest Allegro Smart!

Spora część osób, która zaczyna sprzedaż na Allegro, nie wie, jakie należy spełnić warunki, aby móc przystąpić do programu Smart! jako sprzedawcy. W poniższym artykule wyjaśniamy czym jest program Smart!, oraz jakie warunki należy spełnić by do niego przystapić.

[banner id=”28111″]

Czym jest Allegro Smart! ?

 

Allegro Smart! to usługa, którą Allegro wprowadziło w trzecim kwartale 2018 roku.

W ramach opłaconego z góry na okres połowy (39 zł) lub całego roku (49 zł) abonamentu, użytkownicy otrzymują szereg udogodnień takich jak:

 • darmowa dostawa przy zakupach powyżej 40 zł od jednego sprzedawcy (wybrane formy dostawy, odbiór w punktach);

 • darmowa dostawa kurierem przy zakupach powyżej 100 zł od jednego sprzedawcy;

 • darmowy zwrot zakupionych przedmiotów (dla wybranych form dostawy, odbiór w punktach);

 • możliwość korzystania z „Smart! Okazji” – specjalnie wyselekcjonowanych ofert promocyjnych;

 • priorytetowa obsługa zgłoszeń – Allegro deklaruje rozpatrywanie wniosków w Programie Ochrony Kupujących w ciągu 2 dni roboczych.

Od kwietnia 2020 roku wszyscy użytkownicy platformy Allegro mogli za darmo aktywować usługę „Smart!” na jeden miesiąc. Darmowy okres został w maju przedłużony o kolejne 30 dni. Ruch ten z całą pewnością spowodowany jest zaistniałą na świecie pandemią koronawirusa COVID-19 i przeniesieniem większości sprzedaży do internetu.

Z naszego punktu widzenia było to doskonałe działanie z zakresu public relations i marketingu. Allegro wyszło z przekazem solidarności z zmuszonymi do pozostania w domu klientami, jednocześnie wykorzystało doskonały pretekst do umożliwienia przetestowania i przekonania się do oferowanej usługi. Istnieje ogromna szansa, że satysfakcjonujący odsetek użytkowników platformy zostanie z „Allegro Smart!” po zakończeniu darmowego okresu.

Po co mi Allegro Smart!?

 

Co to jest Allegro Smart!?

 

Wiemy już jakie korzyści „Smart!” niesie dla kupujących. Czas przyjrzeć się usłudze od strony sprzedających. Co oznacza dla nas wszystkich?

 • całkowity zwrot kosztów dostawy w przypadku wysyłki towaru do punktów odbioru;

 • dofinansowanie kosztów dostawy do 6 lub do 8 zł w przypadku wysyłki towaru kurierem;

 • oznaczenie aukcji logiem usługi „Smart!”.

Tyle w kwestii technicznej. Najważniejszy jednak pozostaje aspekt psychologiczny. Kupujący widząc sprzedawców, którzy przystąpili do programu „Smart!” zyskują do nich zaufanie – pojawia się w głowie skrót myślowy: „Aha, ten przedsiębiorca spełnił określone wymogi i należy do zamkniętej grupy osób”. Sam ten fakt zwiększy atrakcyjność waszych aukcji w oczach potencjalnych klientów. Jeszcze więcej zyskacie w oczach użytkowników korzystających z usługi Smart!, a tych aktualnie nie brakuje.

Użytkownicy należący do programu „Allegro Smart!” wybiorą wasze aukcje ze względu na opcję darmowej dostawy i zwrotu, kupując u was poczują się otoczeni dodatkową opieką, która de facto realizowana jest przez platformę Allegro, nie obciąża was w żaden dodatkowy sposób.

Kiedy mogę przystąpić do programu Smart! ?

 

Aby przystąpić do programu Smart! w roli sprzedającego, konieczne trzeba spełnić określone wymogi, o które często pytają uczestnicy społeczności Sekretów Handlu. Czas im się przyjrzeć:

 • posiadanie co najmniej pięciu unikalnych pozytywnych ocen transakcji (łapki w górę) w okresie ostatnich 12 miesięcy, wskaźnika poleceń na poziomie co najmniej 98% lub posiadanie statusu Super Sprzedawcy;

 • uzupełnienie warunków zwrotów w ofertach sprzedaży;

 • terminowa realizacja zamówień i wsparcie klientów w przypadku otwartych dyskusji;

 • udostępnienie numeru śledzenia przesyłki w Allegro dla przynajmniej 50% transakcji z ostatnich 30 dni;

 • terminowe regulowanie płatności za usługi świadczone przez Allegro;

 • dotychczasowe przestrzeganie regulaminu Allegro oraz brak ostrzeżeń ze strony Allegro, w szczególności dotyczących składania przez was propozycji dokonania zakupu poza platformą lub w związku z reklamowaniem produktów i usług, które nie są oferowane w Allegro;
 • udostępnienie na danej aukcji co najmniej jednej z metod dostaw towarów świadczonych przez dostawców działających w ramach usługi „Smart!” (lista pod linkiem -> https://bit.ly/366xzIx <-)

Po spełnieniu wszystkich warunków zostaniecie automatycznie zweryfikowani i będziecie mogli cieszyć się z przystąpienia do programu.

W warunkach silnej konkurencji jaka panuje na Allegro, program Smart jest narzędziem, dzięki któremu jesteśmy w stanie zwiększyć swoją przewagę na tle konkurencji.