Finansowanie biznesu zintegrowane z e-commerce i platformami płatniczymi powinno wypełnić lukę stworzoną przez banki.

Dostawcy usług płatniczych i platformy handlu elektronicznego są doskonale przygotowane do wypełnienia luki stworzonej przez banki i zaoferowania finansowania działalności swoim klientom.

Streszczenie

  • W całej historii podejmowanie ryzyka przyspieszało występowanie szoków makroekonomicznych. Działo się tak po czarnej pladze w średniowieczu i tak samo jest dzisiaj. W miarę rozluźniania restrykcji liczba nowych podmiotów gospodarczych rośnie z niewiarygodną prędkością, dla przykładu w Wielkiej Brytanii w marcu i kwietniu 2021 r. odnotowano 52% wzrost liczby zakładanych firm.
  • Nowi przedsiębiorcy potrzebują kapitału na rozwój, ale banki niestety odrzucają coraz większą ilość wniosków kredytowych, przykładowo banki brytyjskie odrzuciły o 23% więcej wniosków kredytowych w IV kwartale 2020 roku i trend ten nadal się utrzymuje.
  • Uważamy, że kilka różnych typów firm ma idealną pozycję, aby pomóc przedsiębiorcom wypełnić lukę, którą stworzyły banki, poprzez udostępnienie finansowania dla biznesu swojej bazie użytkowników.
  • Współpracujemy z wieloma wiodącymi na świecie platformami e-commerce, firmami technologicznymi i dostawcami usług płatniczych, umożliwiając im rozszerzenie ich oferty poprzez oferowanie klientom finansowania działalności pod własną marką, bez ryzyka kapitałowego.
  • Łącząc siły, jesteśmy w stanie przyjąć 91%+ wszystkich wniosków o finansowanie działalności gospodarczej przy elastyczności i szybkości produktu dopasowanej do potrzeb przedsiębiorców.

 

Czego uczy nas historia?

Z niepotwierdzonych źródeł wynika, że po dżumie, grypie hiszpance i dwóch wojnach światowych ludzie byli coraz bardziej skłonni do podejmowania większego ryzyka. Zaowocowało to znacznym wzrostem liczby zarejestrowanych firm oraz innowacyjności. W końcu, jeśli przeżyłeś pandemię lub wojnę światową, wskoczenie na głęboką wodę innowacji lub założenie własnej firmy wydaje się raczej mniej straszne.

 

Co dane mówią nam o najbliższej przyszłości?

Gdy wychodzimy z pandemii COVID-19, ten schemat wydaje się powtarzać. Liczba otwieranych firm rośnie, ponieważ gospodarka odzyskuje siły po długich przestojach. W rzeczywistości liczba nowych rejestracji spółek w Wielkiej Brytanii wzrosła o prawie 1/3 w 2021 r. w porównaniu z tym samym okresem w 2020 r., podczas gdy liczba dobrowolnych decyzji o zakończeniu działalności pozostaje w dużej mierze bez zmian.

W marcu i kwietniu 2021 r. nastąpił 52-procentowy wzrost liczby zakładanych firm w Wielkiej Brytanii, podczas gdy liczba nowych przedsiębiorstw w Irlandii w marcu 2021 r. wzrosła o 55%.

Wzrost przedsiębiorczości skutkuje niższym średnim wiekiem firm oraz wzrostem zapotrzebowania na finansowanie rozwoju, zarówno w formie kapitałowej, jak i kredytowej. Młode firmy mogą być trudne do oceny przez tradycyjne standardy bankowe i ostatnie dane na to wskazują.

60% małych i średnich firm szukało finansowania zewnętrznego w ciągu ostatnich 3 lat. 33% właścicieli małych i średnich firm twierdzi, że zasila biznes własnymi środkami.

Po wygaśnięciu rządowych programów wsparcia banki coraz częściej odrzucają wnioski kredytowe przedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Banki w Wielkiej Brytanii odrzuciły o 23% więcej wniosków o pożyczkę ze strony małych firm w IV kwartale 2020 r., a trend ten utrzymał się do 2021 r.

Banki UE zgłosiły o 25% ostrzejsze kryteria zatwierdzania kredytów w IV kwartale 2020 r. i trend ten utrzymał się w 2021 r.

Umożliwiamy naszym partnerom rozszerzenie wolnego od ryzyka finansowania działalności pod własną marką i UX skierowanego do ich bazy użytkowników i zatwierdzamy ponad 91% wniosków o finansowanie działalności.

 

Brak elastyczności i szybkości produktu to dodatkowe bolączki przedsiębiorców

Uzyskanie finansowania dla firmy to dopiero pierwszy krok. Przedsiębiorcy poszukując finansowania napotykają wiele innych problemów. Zapytaliśmy szereg firm, jakie przeszkody napotykają.

44% przedsiębiorców zauważa, że takie cechy produktu jak elastyczne opcje spłaty byłyby dla nich zachętą do skorzystania z finansowania w instytucji pozabankowej. Spłacanie stałych rat może być trudne do zrealizowania, gdy sprzedaż uzależniona jest od sezonu lub regulacji rządowych.

Oferowane przez nas finansowanie działalności gospodarczej ma zmienną strukturę spłaty. Kwota, którą Twoi klienci płacą co miesiąc, jest proporcjonalna do ich przychodów.

45% przedsiębiorców miało problemy z terminem, w jakim ich obecny bank był w stanie przedstawić im ofertę lub zrealizować kredytowanie. Przedsiębiorcy mogą stracić różne okazje biznesowe, jeśli nie będą w stanie zebrać funduszy wystarczająco szybko.

Firmy, które ubiegają się o finansowanie za pośrednictwem partnerów obsługiwanych przez naszą platformę, otrzymają decyzję w ciągu 24 godzin i mogą otrzymać finansowanie tego samego dnia.

 

Wnioski

Podsumowując, uważamy, że platformy e-commerce, firmy technologiczne i dostawcy usług płatniczych są w idealnej sytuacji, aby pomóc swoim firmom wypełnić lukę stworzoną przez banki, poprzez udostępnienie finansowania działalności swojej bazie użytkowników. Chętnie pomożemy.

Dowiedz się więcej o partnerstwie z YouLend tutaj .


Źródła

Urząd Statystyczny, Wielka Brytania.

Dane z CRIF VisionNet Limited, Irlandia.

Badanie warunków kredytowych, I kwartał 2021 r., Bank Anglii

Badanie finansowania przez brytyjski bank biznesowy z 2020 r.

Badanie kredytów bankowych w strefie euro, kwiecień 2021, Europejski Bank Centralny.

Dane od Youlend i jego podmiotów stowarzyszonych.