“Mam dość etatu” — to myśl, która pojawia się w głowie wielu osób. Handel w internecie i inwestycje na giełdzie to częste pomysł, które przychodzą na myśl osobom myślącym o niezależności finansowej. Czy oba rozwiązania są jednakowo dobre dla wszystkich? Odpowiadamy w poniższym artykule.

 

Kiedy warto inwestować na giełdzie?

 

Inwestycje na giełdzie to pasjonujący temat — najlepszym na to dowodem jest fakt, że wokół nich skupia się fabuła wielu bestsellerów kina. Niestety często osoby, które myślą o inwestowaniu na giełdzie, mają mylne wyobrażenie na temat tego, jak ta dziedzina wygląda od środka — a wygląda trochę inaczej niż w filmie Wilk z Wall Street.

 

Dwa fundamentalne warunki, które powinny być spełnione, zanim zaczniemy myśleć o rozpoczęciu swojej przygody na giełdzie.

 

  • Nie mamy zobowiązań finansowych — długi, kredyty, raty na 10 lat;
  • Mamy pewne  “awaryjne zasoby finansowe”, gdyby coś poszło nie tak;

 

Jeszcze najważniejsza sprawa — wiele osób zastanawia się ile potrzeba pieniędzy, aby rozpocząć przygodę z giełdą. Teoretycznie można zacząć od drobnych sum, np. 500 zł. Historia jednak pokazuje, że szanse na szybkie wzbogacenie są małe. Zwłaszcza, jeżeli nie mamy wcześniejszego doświadczenia z papierami wartościowymi.

 

[banner id=”28111″]

 

Ile można zarobić na giełdzie?

 

Zakładając, że nie mamy doświadczenia i wiedzy… niewiele zarobimy. Najpewniej minie sporo czasu (obfitującego w początkowe niepowodzenia), nim zaczniemy zarabiać te 10% — raczej powinniśmy się przygotować, że będziemy dokładać do interesu na początku. Ważne, aby uczyć się na błędach.

 

Przyjmując, że chcemy zacząć działać na giełdzie papierów wartościowych — która jest bardziej stabilna niż Forex (mniejsze ryzyko, ale też mniejsze zyski) — dobrze by było dysponować kapitałem na poziomie 150 tys. Zł. Wtedy przy odrobinie szczęścia i dobrej koniunkturze, będziemy mogli dorobić do naszej pensji 1000 – 2000 zł miesięcznie.

 

Rozważając start na giełdzie, musimy wiedzieć, że to nie jest przygoda na kilka miesięcy. Jeśli chcemy odnieść sukces, powinniśmy przyjąć horyzont czasowy obejmujący kilkanaście lat. Warto też mieć swojego mentora, który będzie nas prowadził przez zawiłości świata inwestycji giełdowych.

Kiedy warto rozważyć handel w internecie?

 

Rynek e-commerce odnotowuje stały wzrost. Jest to oczywiste — zakupy przez internet stały się częścią naszej codzienności. Trend ten jest już nieodwracalny, co oznacza, że na rynku jest sporo miejsca dla nowych graczy.

 

Często osoby niemające doświadczenia w e-commerce, błędnie sądzą, że na starcie trzeba ponieść duże koszty, aby wejść na rynek i zacząć sprzedawać. Oczywiście nie da się działać w tej branży bez poniesienia pewnych (w porównaniu z giełdą) niedużych kosztów.

 

W dobie dużej popularności dropshipping-u można sprzedawać towar, za który płacimy dopiero w momencie, gdy ktoś dokona zakupu w naszym sklepie, lub na naszej aukcji, w którymś z popularnych portali aukcyjnych.

 

To video może Cię zainteresować.:

sekrety-handlu-co-to-jest-dropshipping

 

Ostatnio coraz częściej słyszy się głosy, że dropshipping przestał być opłacalnym modelem prowadzenia działalności. W rzeczywistości tendencja ta dotyczy tylko osób, które nie mają wiedzy, jak należy skutecznie działać w dropshippingu.

 

Należy też zaznaczyć, że dropshipping być może nie jest kurą znaczącą złote jaja, ale jest to idealny sposób dla osób, które dopiero chcą rozpocząć działalność opartą na handlu przez internet.

 

Oczywiście dropshipping to nie jedyny sposób na rozpoczęcie sprzedaży przez internet. Jeśli mamy swój własny produkt, wtedy możemy oprzeć biznes na produktach sygnowanych naszą własną marką. Mało kto jednak ma pomysł na własny produkt.

 

Ile można zarobić na handlu przez internet?

 

Od razu odpowiadając na pytanie — nie ma tutaj reguły. Wszystko zależy od cen jakie uda nam się wynegocjować w hurtowniach i marż jakie doliczymy do produktów, którymi będziemy handlować.

 

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu sprzedaży w internecie, warto dokonać szczegółowego researchu danej gałęzi rynku. Nie jest żadną tajemnicą, że lepiej szukać miejsca dla siebie w niszach rynkowych, w których jest mniejsza konkurencja.

 

Z pewnością w pierwszych miesiącach działalności handlowej zyski nie będą oszałamiające, ale przemyślany rozwój biznesu sprawi, że z miesiąca na miesiąc będzie obserwowana tendencja zwyżkowa.

 

zapisz-sie-na-kurs-sekrety-handlu

 

Podsumowując, inwestycje na giełdzie są bardzo niepewną dziedziną, która niesie całe mnóstwo pułapek, na których rozkładają się osoby niedoświadczone. Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że w przypadku handlu internetowego jest inaczej.

 

Tu również jest cały szereg trudności, które mogą pogrzebać biznes, niemniej działalność e-commerce w porównaniu z giełdą, jest diametralnie bardziej stabilnym obszarem i co istotne — biznes ten wymaga znacznie mniejszych nakładów na starcie, aby we względnie krótkim czasie, móc cieszyć się satysfakcjonującymi zyskami.