Koniecznie zasubskrybuj nasz kanał na YT – mamy więcej takich wywiadów i tworzymy kolejne materiały dla Ciebie!

<iframe width="800" height="500" src="https://www.youtube.com/embed/SBNc7cj9FXY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
<script src="https://apis.google.com/js/platform.js"></script><!-- [et_pb_line_break_holder] --><!-- [et_pb_line_break_holder] --><div class="g-ytsubscribe" data-channel="Schaffgotsch80" data-layout="full" data-count="default"></div>

“Jeżeli chcesz 3 – 4 tys. zarobić to nie rób tego biznesu w ogóle! Nie chodzi o to, żeby przeżyć, tylko żeby żyć. Dlaczego nie 30 – 40 tys., nie?”

Oto historia Zygmunta Rolicza, właściciela firmy budowlanej, która od ponad 10 lat zajmuje się wykańczaniem wnętrz. Chce być najlepszy w swojej branży. Chce być najlepszy w tym co robi. Teraz Zygmunt prowadzi jeszcze swój własny sklep internetowy, a właściwie hurtownię budowlaną oraz sprzedaje na Allegro.

Jaka była jego historia? Jak to się zaczęło?

Do usług dodał jeszcze sprzedaż. Zachęciła go do tego książka “Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie.”.   Przeczytał tam, że skalowanie biznesu opartego na usługach jest dużo trudniejsze od skalowania biznesu opartego na handlu. W usługach jesteś ograniczony czasowo, a w handlu możesz sprzedawać tyle ile chcą kupić klienci. W dodatku 24 godziny NA DOBĘ.

Zygmunt stworzył swój własny produkt, myjkę do młynków malarskich. Postanowił sprzedawać ją na Allegro.

Natrafił na filmik Kamila, a stamtąd na kurs, postanowił spróbować.   Nie zastanawiał się długo nad zakupem “Nie ma co się długo zastanawiać, bo szkoda życia na rozmyślania.”. Dodatkowo przekonała go 14 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.   Jak sam mówi: “Masz 14 dni na zwrot pieniędzy, jeśli jesteś inteligentny to po 10 dniach powinieneś zrozumieć, że coś nie działa.”

Postawił swój sklep internetowy w jeden dzień. Kierowała nim ogromna determinacja i motywacja, do nauki, zdobywania nowych doświadczeń, rozwiązywania problemów.

Na początku…

Robił to wszystko “na pałę, bez przygotowań”.

Pracując na budowie nie miał czasu, by każdy element jego sklepu i aukcji był całkowicie dopieszczony.   Chciał jednak zacząć działać “wrzucamy, jedziemy i będziemy się uczyć na błędach.”.

Jakie to błędy?

“Cały mój początek to był wielbłąd, wielki błąd.”   Popełniał wiele błędów, nie do końca wiedział jaka jest prowizja Allegro, ustawiał złą cenę wysyłki.

Raz nawet wrzucił na Allegro aukcję z zaniżoną o 20 zł ceną. Sprzedał przedmiot i postanowił go wysłać “Mój błąd.”.   Zygmunt nie deprymował się jednak, miał silną wolę, jest optymistą. “Jak upadniesz to powiedz sobie – będę podziwiał niebo.”

Nie przejmował się swoimi porażkami, nie liczył nawet ile go kosztowały… “Jak będziesz liczył ile Cię kosztowała wtopa, to nigdy nie będziesz myślał o sukcesie.”.

Jak jego biznes wygląda teraz? Jaka była dynamika wzrostów?

Teraz Zygmunt działa razem z 4 wspólnikami, w tym z żoną, która zrezygnowała ze swojego etatu. Obecnie generują nawet do 100 tys. złotych obrotu (a czasem więcej). Sprzedają dużo własnych produktów, stąd ich marża waha się od 30 do 35%.

Jakie ma plany?

Zygmunt chce, by jego internetowa hurtownia była największą hurtownią budowlaną w kraju. Chce rozwijać swój biznes, poszerzać swoją ofertę. Chciałby też, by jego wspólnicy mogli w końcu zrezygnować ze swoich etatów i pracować tylko dla niego.   A przede wszystkim…   “Chcę być szczęśliwy, bo co nam w życiu mają dać pieniądze. Pieniądze nie są celem, tylko są środkiem do celu. Ja chcę być szczęśliwy, chcę być wolny…”

Chociaż trudno mówić tutaj o planach – Zygmunt jest bardzo szczęśliwym człowiekiem już teraz.

Allegro, czy to dobry wybór?

“Allegro to wspaniała platforma, nie doceniałem jej….byłem głupi.”.   Allegro odwiedza codziennie miliony Polaków. Stąd prowizje – płacimy Allegro za ruch, który jest na ich stronie, za ich renomę.   “To jest wspaniała platforma do tego, żeby Twój biznes urósł, każdy kto twierdzi inaczej, to ciężko mu będzie z własnym sklepem się przebijać.”

Rada: Przede wszystkim – słuchać ludzi, którym to wyszło. Obrać sobie ich za mentorów. Oraz..

Wyobraźnię   “Musisz wiedzieć co chcesz uzyskać, obrać jakieś cele.”

Ambicję Mierzyć wysoko i nie poddawać się…

Wiarę w siebie   “Jak coś Ci nie wyszło to powiedz – miałem dzisiaj dzień kształtowania charakteru.”

Zygmunt to niezwykły człowiek. Napełniony optymizmem, uśmiechnięty i podekscytowany – chce zdobywać świat, uczyć się i rosnąć.   Dlatego zachęcamy Was, obejrzyjcie cały wywiad po tym linkiem –> Cały Wywiad.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *