Już od ponad roku e-commerce przeżywa gigantyczny wzrost obrotów i sprzedaży. Z powodu pandemii duża część handlu przeniosła się do internetu. Ludzie zamawiają online zarówno podstawowe jak i trudniej dostępne produkty. 

Mimo że popyt na zakupy online rośnie, to obsługujących sprzedaż nadal jest stosunkowo niewielu.

Wiele osób traci okazję na spory zarobek. Obawy w prowadzeniu własnej firmy budzą myśli o wysokich cenach sprowadzania, magazynowania i wysyłek produktów. 

Jednak okazuje się, że jest to tylko problem pozorny. Można pominąć te wysokie koszty i zacząć sprzedawać produkty, których nie posiada się fizycznie – „na stan”. 

Tak działa Dropshipping – model biznesowy, dzięki któremu ogranicza się koszty do minimum.

 

Czym jest dropshipping?

Dropshipping to sprzedaż przedmiotów bezpośrednio z hurtowni do klienta. 

Oznacza to, że sklep internetowy tylko przedstawia produkt, który fizycznie posiada hurtownia. 

Do zadań sprzedawcy należy jedynie stworzenie oferty, zadbanie o kontakt z kupującym oraz przekazanie danych na temat zamówienia do hurtowni. Ta z kolei sama dostarcza produkt pod wyznaczony adres.

Dzięki temu rozwiązaniu właściciel sklepu nie potrzebuje własnych magazynów. 

Sprzedawca zarabia na różnicy między ceną w hurtowni a ceną, za jaką wystawił produkt. 

 

Przyjrzyjmy się temu procesowi krok po kroku:

  1. Sprzedawca znajduje ciekawy produkt.
  2. Kontaktuje się z hurtownią, która sprzedaje produkt swoim kontrahentom 90 zł/szt.
  3. Sprzedawca oferuje ten produkt w swoim sklepie internetowym 120 zł/szt.
  4. Klient zamawia produkt i opłaca zamówienie w kwocie 120 zł.
  5. Następnie sprzedawca za otrzymane pieniądze zamawia produkt z hurtowni, wysyłając go na adres klienta za 90 zł.
  6. Sprzedawca zarabia na transakcji 30 zł, a jedyne co zrobił, to wystawił ofertę w internecie.

 

Co daje dropshipping? 

Praca dodatkowa lub stała

Handel elektroniczny daje swobodę działania. Ty ustalasz, ile czasu chcesz poświęcić na rozwijanie swojego sklepu. Od tego oczywiście zależy, jak będziesz mógł traktować to zajęcie: jako pracę dodatkową czy własny biznes, który masz zamiar rozwijać i z którego chcesz się utrzymywać.

Jeżeli włożysz w to wystarczająco dużo wysiłku i będziesz cierpliwy, to ten biznes bez problemu może zastąpić Ci pracę na etacie. Co więcej, to zajęcie może przynosić o wiele wyższe miesięczne zyski przy mniejszej ilości godzin pracy. 

 

Pasywny przychód

Od czasu do czasu trzeba zająć się rzeczami takimi jak przesyłanie zamówień do hurtowni. Może nie zajmuje to specjalnie wiele czasu, ale warto pamiętać: wszystkie powtarzalne rzeczy łatwo jest zautomatyzować. 

Jeżeli w późniejszej fazie rozwoju sklepu zechcesz oszczędzić sobie więcej czasu, to będziesz mógł zainwestować w narzędzia, które automatycznie wysyłają zamówienia Twoich klientów do hurtowni. Dzięki temu zyskujesz jeszcze więcej czasu na ważniejsze rzeczy, a klienci są zadowoleni, bo ich zamówienia natychmiast są przesyłane do hurtowni.

[banner id=”28111″]

Praca kompletnie zdalna

Dzięki naturze tego zajęcia masz pełną swobodę ruchu. Jeżeli chcesz wyjechać ze swojego stałego miejsca, na przykład na wakacje czy do rodziny, to możesz zrobić to w każdym momencie. 

Nie ogranicza Cię żadna umowa ani fizyczne biuro, w którym musisz przebywać. Wystarczy, że posiadasz urządzenie z dostępem do Internetu, a równie dobrze możesz znajdować się w Grecji czy na Karaibach. Sklep będzie działać zawsze i wszędzie.

Na ten punkt można popatrzeć również z zupełnie innej strony. Mimo że mieszkasz w Polsce, to nie ogranicza Cię lokalizacja. Więc jeżeli posiadasz zdolności językowe, to masz także możliwość założenia sklepu za granicą.

 

Rozwijaj swój sklep i stwórz własną markę

Dropshipping to najlepszy sposób, żeby nauczyć się prowadzenia własnego sklepu ze względu na bardzo niski koszt wejścia, a co za tym idzie, brak większego ryzyka.

Nie utkniesz ze słabym produktem, który ciężko Ci sprzedać, bo nie posiadasz żadnych produktów ani magazynów. To pozwala Ci na bezstresowe odkrywanie produktów, które warto sprzedawać, a których lepiej unikać. 

Po znalezieniu produktów, których rynek potrzebuje, masz już wiedzę i doświadczenie pozwalające iść krok dalej. Możesz wygospodarować niewielką przestrzeń i zamówić przedmioty na stan. Pozwoli Ci to podnieść marżę i zwiększyć zarobki.

Takie działanie krok po kroku pomoże dążyć do stworzenia własnej marki, a może z czasem do produkcji własnych towarów. Na przykład koszulek, kubków, czy niewielkich akcesoriów.

 

Wymagania

Dropshipping jest zajęciem wartym zainteresowania. To model tani i łatwy w automatyzacji, dzięki czemu w późniejszych etapach nie wymaga poświęcania dużej ilości czasu. Jednak żeby tam dotrzeć, trzeba pokonać kilka przeszkód. 

Istotny jest wybór produktów budzących największe zainteresowanie. Następnie należy znaleźć hurtownię dostarczającą towar w odpowiedniej cenie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak sprawnie otworzyć swój pierwszy sklep internetowy, to zapisz się na bezpłatne szkolenie online. W trakcie spotkania dowiesz się jakich narzędzi i wiedzy potrzebujesz, aby w krótkim czasie zacząć zarabiać w handlu online. 

 

Zapisz się na spotkanie