allegro-super-sprzedawca

Allegro pozostaje niekwestionowanym liderem rankingów miejsc, w których Polacy kupują przez Internet. Sytuacja ta wymusza na sprzedawcach zaciekłą walkę o klienta i sprawia, że cena przestaje być głównym narzędziem konkurowania. Większy wpływ na decyzję klientów zaczyna mieć wiarygodność konta sprzedawcy. W poniższym artykule opowiadamy o roli, jaką odgrywa duża ilość pozytywnych komentarzy i status Super Sprzedawcy – kluczowe czynniki sukcesu w zwiększaniu wiarygodności na Allegro.

Na wstępie warto zaznaczyć, że status Super Sprzedawcy nie jest konieczny, aby prowadzić działalność, która się opłaca, pełni on jednak funkcję dźwigni zwiększającej obroty. Jak wynika z danych Allegro, konta ze statusem Super Sprzedawcy uczestniczące w programie bonusowym Monety, odnotowują średnio wzrost sprzedaży o 18% (dane: Allegro 2018).

Historie członków społeczności Sekretów Handlu dowodzą, że wyniki te mogą być znacznie wyższe.

super-sprzedawca-opinia

Warto jeszcze wyjaśnić, że Monety Allegro to specjalny program bonusowy, dzięki któremu kupujący mogą zbierać kupony rabatowe. Pozwalają one przy kolejnych zakupach zaoszczędzić od 10 do 100zł.

 

Kto może otrzymać status Super Sprzedawcy?

 

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że ten rodzaj promocji przysługuje tylko kontom firmowym. Konta firm, które chcą ubiegać się o odznakę Super Sprzedawcy, muszą spełniać szereg wymagań, z których najistotniejszym jest uzyskanie 100 ocen w przeciągu 12 minionych miesięcy, z czego jedna musi być w okresie ostatnich 30 dni. Oprócz kryterium  dotyczącego liczby ocen, Allegro przed osobami chcącymi wziąć udział w programie, stawia następujące warunki:

 • minimum 20 zrealizowanych zamówień w przeciągu ostatnich 30 dni;
 • średnia wszystkich ocen na poziomie 4,950 lub wyższym (zaokrąglając do 3 miejsc po przecinku).
 • terminowe wypełnianie numerów przesyłek zgodnych z terminem podanym w ofertach – 80% transakcji z minionych 30 dni.
 • konto bez blokad i ostrzeżeń dotyczących naruszeń regulaminu w ciągu ostatnich 30 dni.
 • ilość nierozwiązanych dyskusji spośród wszystkich wystawionych aukcji na poziomie nie przekraczającym 0,02%, przy czym liczba nie może przekraczać 5 nierozwiązanych dyskusji.
 • jakość obsługi klienta na najwyższym poziomie – Allegro przeprowadza weryfikację po uruchomieniu programu Super Sprzedawca.

 

[banner id=”28111″]

 

Co mi da status Super Sprzedawcy?

 

 • Większa wiarygodność = większa sprzedaż – Wspominaliśmy na samym początku, że najważniejszą korzyścią płynącą z posiadania konta z dużą liczbą pozytywnych komentarzy i statusem Super Sprzedawcy, jest wzrost wiarygodności konta, która się przekłada na większą sprzedaż.
 • Większa widoczność – status Super Sprzedawcy wpływa pozytywnie na widoczność aukcji na koncie oznaczonych tym statusem.
 • Darmowe Monety od Allegro na wyróżnienie – oprócz tego, że status Super Sprzedawcy zwiększa wizerunkową skuteczność konta, to sprawia, że konto otrzymuje wirtualne Monety, dzięki którym można się skorzystać z wyróżnień.
 • Mniejsza liczba zakupów za pobraniem – to kolejny efekt wywołany większym zaufaniem do konta.
 • Strefa VIP – indywidualna, zarówno telefoniczna jak i mailowa opieka dedykowana najlepszym sprzedawcom na Allegro. Dzięki tej usłudze posiadacz konta Allegro pozostaje w stałym kontakcie ze swoim opiekunem, który doradza, angażuje się w rozwiązywanie  problemów z innymi członkami Allegro, przekazuje informacje na temat nadchodzących zmian w regulaminie Allegro.

 

Ile czasu zajmuje zdobycie 100 pozytywnych komentarzy?

 

Jak zostało to wcześniej wspomniane, kluczowym elementem w drodze do osiągnięcia statusu Super Sprzedawcy jest otrzymanie co najmniej 100 ocen przy zachowaniu średniej ze wszystkich graficznych ocen (gwiazdek) z ostatnich 30 dni: min. 4,950. Oznacza to, że oceny te muszą być maksymalnie wysokie, bowiem przy liczbie 100 uzyskanych ocen jedna ocena 1 (jedna gwiazdka) powoduje obniżenie średniej niemal do poziomu wskazanego w wymaganiach (dokładnie do poziomu 4,960) mimo że pozostałe 99 ocena to oceny maksymalne. Druga ocena najniższa powoduje już niespełnianie warunków i brak możliwości uzyskania statusu Super Sprzedawcy. Do niedawna gromadzenie ocen  było procesem czasochłonnym i wymagało często wielu miesięcy systematycznej sprzedaży, przy czym wysiłek ten mógł być zniweczony za sprawą kilku słabszych ocen, nawet jeśli nie były to oceny najniższe.

Od niedawna pojawiła się na rynku alternatywa. Opracowany przez twórców społeczności Sekrety Handlu system, który pozwala osiągnąć wynik 100 komentarzy w 7 dni (dość umownie, bo jak pokazuje doświadczenie twórców metody Kamila Zawistowskiego i Michała Witkowskiego okres ten może ulegać nieznacznemu wydłużeniu lub skróceniu – w każdym razie zdobywa się je nadzwyczaj szybko)

 

Co wyróżnia metodę?

 

Twórcy systemu podkreślają, że do jego głównych zalet należą niezawodność, automatyzacja i niski koszt osiągnięcia wyniku – do 1,50 zł za 1 komentarz. Kolejną cechą, która wyróżnia system, jest jego skuteczność i powtarzalność. Metoda działa w każdych warunkach – na tylu kontach, na ilu zostanie przeprowadzona. Elementem, który nadaje atrakcyjności systemowi, jest fakt, że nie wymaga on obsługi fizycznych paczek. A co najważniejsze jest on w pełni legalny i zgodny z regulaminem Allegro.

Chcesz zwiększyć swoją skuteczność na Allegro?

Sprawdź system

Status Super Sprzedawcy to bez wątpienia najskuteczniejszy sposób na zwiększenie sprzedaży, szczególnie pomocny w przypadku osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku e-commerce. W dobie coraz silniejszej walki o klienta, warto więc zapewnić sobie uprzywilejowaną pozycję już na samym początku.Z biegem czasu zacznie to procentować.