Przygotowywanie i publikacja ofert to jedna z mniej lubianych czynności, jakie na co dzień wykonują sprzedawcy internetowi. Jest to zadanie żmudne i czasochłonne. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają zaoszczędzić czas podczas wystawiania aukcji, m.in. import ofert z pliku CSV na Allegro.

 

Zaczynamy od pobrania pliku z szablonem

 

Aby dokonać importu ofert z pliku CSV na Allegro, w pierwszej kolejności należy zalogować się do naszego konta firmowego i przejść do zakładki Wystaw z pliku.

 

 

Po przejściu na stronę, zajmiemy się stworzeniem specjalnego szablonu dla produktów z kategorii, w której chcemy wystawić nasze oferty.

 

 

Ważne jest, aby pamiętać, że dla każdej kategorii jest inny szablon! Wynika to z tego, że w każdej kategorii są inne parametry do uzupełnienia. Gdy podamy wszystkie dane dotyczące szablonu naszej kategorii, pobieramy na nasz komputer plik Excel, który będziemy uzupełniać danymi dotyczącymi konkretnych produktów.

[banner id=”28111″]

Uzupełniamy szablon

 

Praca z szablonem pochłania względnie sporo czasu, jednak w porównaniu z manualnym wystawianiem aukcji, dzięki niej oszczędzamy wiele godzin pracy.

 

 

W przykładzie przedstawionym na powyższym obrazku, wystawiliśmy demonstracyjnie lalki na Allegro. Podaliśmy takie dane, jak: ID produktu Kategoria główna, Podkategoria, Liczba sztuk, Cena, Tytuł oferty, Zdjęcia, Cennik dostaw, Czas wysyłki, Opcje faktury, Warunki zwrotów, Warunki reklamacji, Stan, Marka, Bohater, Wiek dziecka, Materiał, Kod producenta, Seria, Model.

 

Czy warto wystawiać oferty z pliku CSV na Allegro?

 

Odpowiadając na pytanie — czy warto stosować ten sposób wystawiania ofert na Allegro — należałoby odpowiedzieć, że tak. W końcu często wystawiamy produkty, które mają takie same parametry, więc możemy je kopiować.

Podsumowując, jeśli ktoś do tej pory wystawiał ręcznie każdy przedmiot z osobna, to zastosowanie szablonu CSV zdecydowanie przyspieszy jego pracę.