jak-ustawic-opcje-wysylki-na-allegro

 

Udostępniane przez nas metody wysyłki mogą okazać się ważnym kryterium, które sprawi, że ktoś dokona zakupu w naszym sklepie na Allegro. Powinniśmy więc zapewnić klientom możliwie szerokie pole wyboru w tym obszarze. Poniżej podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę.

Ustawiając metody wysyłki powinniśmy zawsze kierować się wygodą klienta — dzięki temu budujemy przewagę konkurencyjną. Ale jak ze wszystkim, tu także należy zachować zdrowy umiar, tzn. Nie możemy wprowadzać osób kupujących w naszym sklepie w dezorientację. Stanie się tak, gdy klient będzie miał do wyboru zbyt wiele opcji.

 

[banner id=”28111″]

 

Z Allegro Smart! możesz więcej…

 

Na wstępie warto zaznaczyć, że dzięki uczestnictwu w programie Smart! możemy nadawać za darmo paczki w określonych formach wysyłki, które Allegro zakwalifikowało do udziału w programie.

Aby móc to zrobić, muszą zostać spełnione następujące warunki:

 • Wysokość zamówienia większa niż 40 zł  (dostawa do paczkomatów i punktów odbioru);
 • Wysokość zamówienia większa niż 100 zł (przesyłka kurierska); 

Należy pamiętać, że od 1 lipca programem darmowych wysyłek w ramach Allegro Smart! Nie są objęte następujące usługi:

 • Pocztex Kurier24, 
 • Allegro miniKurier24 InPost, 
 • Allegro Kurier24 InPost, 
 • Kurier TNT Express, 
 • Kurier FedEx, 
 • Kurier DPD, 
 • Kurier DHL 
 • Kurier GLS.

 

Na stronie Allegro znajduje się lista dostępnych opcji wysyłek objętych programem Smart!.

 

Allegro Smart — wszystko co musisz wiedzieć na temat programu

 

Oferta InPostu dla sprzedawców na Allegro

 

InPost to niewątpliwie jedna z szybciej rozwijających się firm w Polsce. Oprócz tego, że stała się silnym graczem lokalnym, to swoją ekspansję kieruje również zagranicę. Bez wątpienia usługi tej firmy to must-have działalności na Allegro.

 

Allegro Paczkomaty 24/7 InPost

 

Paczkomaty InPost stały się niemal wszechobecnym elementem krajobrazu Polskich miast. Klienci mogą bez trudu odebrać zakupiony przez internet produkt.

Z punktu widzenia kupujących ta forma odbioru towaru jest szczególnie atrakcyjna, z dwóch powodów: paczkomaty InPost są tanie, a oprócz tego paczkę można odebrać o dowolnej porze dnia i nocy. To co ważne, klienci w przypadku usługi Allegro Paczkomaty 24/7 InPost mogą bezpłatnie odesłać produkt, gdy mają aktywowany program Allegro Smart!.

 

Allegro MiniKurier24 InPost i Allegro Kurier 24h InPost

 

InPost w swojej ofercie posiada również usługę kurierską. Czy warto z niej skorzystać? Tutaj najlepiej przeprowadzić bilans plusów i minusów na tle pozostałych firm oferujących usługi kurierskie.

 

 

Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch

 

O ile możemy w naszym kraju znaleźć miejsca, w których nie ma paczkomatów InPost, to ciężko wskazać na mapie punkt, w którym nie byłoby sklepów Żabka, kiosków Ruchu, czy też placówek poczty, lub stacji benzynowych Orlen. 

Allegro w ramach współpracy z wyżej wymienionymi firmami oferuje wygodną metodę odbioru przesyłek w punktach, które uczestniczą w programie.

Zdecydowanie powinniśmy w naszym sklepie na Allegro umożliwić klientom korzystanie z tej formy dostawy. Zwłaszcza, że mając Allegro Smart! możemy bezpłatnie nadawać paczki do punktów.

W następujących punktach, klienci mający Allegro Smart! mogą odebrać paczkę bez płacenia za przesyłkę:

 

 • Paczka w Ruchu
 • Automat Pocztowy
 • Punkt Żabka
 • Punkt stacje paliw ORLEN
 • Punkt odbioru UPS

 

Kurier dostarczy paczkę pod drzwi

 

Dostawa kurierem to dla wielu kupujących idealna forma otrzymywania zamówionych towarów. Niektórzy klienci są do niej silnie przywiązani — robiąc zakupy w internecie nie rozważają nawet skorzystania z innej opcji. Pewnym jest więc, że jeśli nie uwzględnimy kuriera na naszej liście wysyłek, to z pewnością część klientów zrezygnuje z zakupów u nas.

Przesyłki kurierskie są z pewnością gwarantem (przeważnie) wygody.. Klient otrzymuje towar do domu. Dla wielu osób to ważne.

Jeżeli chodzi o wybór konkretnej firmy kurierskiej, tutaj niestety ciężko wskazać opcję, która byłaby jednoznacznie dobra. Niestety wpadki zdarzają się wszystkim. Warto więc zrobić solidny research przed podjęciem ostatecznej decyzji. 

Następujące firmy kurierskie zostały zakwalifikowane do programu Smart!:

Allegro Pocztex Kurier 48
Allegro Kurier DPD
Kurier UPS
X-press Couriers

 

Co z pobraniem?

 

W tym miejscu kolejny raz pojawia się temat budowania przewagi konkurencyjnej. Często nie chcemy ustawiać opcji za pobraniem, bo obawiamy się, że klient się rozmyśli i nie odbierze paczki, a my będziemy stratni.

Oczywiście istnieje takie ryzyko, jednak rezygnując z ustawienia opcji “za pobraniem” w naturalny sposób pozbawiamy się części klientów.  

Wiele osób kupujących lubi najpierw otrzymać przesyłke, za którą płacą przy odbiorze. 

 

Wysyłka zagraniczna?

 

Allegro kojarzy się raczej z zakupami dokonywanymi na terenie naszego kraju. Czasem jednak zdarzają się wysyłki zagraniczne, dlatego warto jest ustawić możliwość dokonywania zakupów przez klientów spoza kraju.

 

Odbiór osobisty

 

Zdarza się, że powodem dla którego klient zdecydował się na zakupy w naszym sklepie jest fakt, że mieszka w tym samym mieście co my — chce osobiście odebrać zakupiony towar. W Zasadzie jest to wygodne dla obu stron, my nie musimy nadawać paczek, klient dostaje towar bez chodzenia do paczkomatu, czy też czekania na kuriera.

Niestety musimy pamiętać, że z opcją odbioru osobistego wiążą się pewne obowiązki prawne. Chodzi o obowiązek posiadania kasy fiskalnej. 

 

Sprzedaż internetowa – kiedy trzeba wystawiać paragon a kiedy fakturę?

 

Podsumowując, nie należy ograniczać się do jednej, lub dwóch form wysyłki. W kwestii ustalania opcji wysyłki, zdecydowanie obowiązuje zasada im więcej, tym lepiej. Ale podkreślmy jeszcze raz — nie powinniśmy wprowadzać klienta w stan dezorientacji, ustawiając np. Trzech różnych kurierów jednocześnie, bądź kilku różnych wariantów wysyłki w ramach jednej opcji.